Головна > Новини > ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ вулиць та провулків в населених пунктах Кіцманської міської територіальної громади

04-04-2024, 12:46

На засіданні ХХХV сесії Кіцманської міської ради VIII скликання, яке відбулося 29 березня 2024 року прийнято рішення № 86/3 «Про перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Кіцманської міської територіальної громади».

Міська рада приймала пропозиції протягом тривалого часу щодо перейменування геонімів в електронній та письмовій формах. Враховуючи всі «за» і «проти» пропозиції було узагальнено.

Після створення комісії з питань перейменування (найменування) вулиць, провулків, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території населених пунктів громади, питання декомунізації вулиць та геонімів почалося значно активніше обговорення даного питання.

Таким чином на даний момент в громаді перейменовано 48 геонімів, в т.ч. декомунізовано 35 вулиць та 10 провулків.

До прийняття рішення сесії, пропозиції обговорювались на декількох засіданнях комісії з питань перейменування вулиць, далі ці пропозиції погоджено на засіданнях виконавчого комітету, проведено аналіз рішень виконавчого комітету «Про перейменування вулиць та провулків в населених пунктах Кіцманської міської територіальної громади» в частині відповідності запропонованих до перейменування назв вулиць та провулків зі Словником вулиць населених пунктів та вулиць іменованих об’єктів. Крім цього відбулися 2 зустрічі з жителями м.Кіцмань щодо перейменування вул.Турненева та вул. Пушкіна.

Найбільш дискусійними під час формування пропозицій про перейменування виявились вул.Пушкіна, пров.Пушкіна, вул. Лермонтова, вул. Першотравнева, пров. Першотравневий, вул. Тургенева, вул.Черняховського, пров.Черняховського в м.Кіцмань та вул.Горького і пров. Горького в с.Шипинці.

Всі нові назви вулиць та провулків були запропоновані жителями громади. Під час обговорення пропозицій надавали перевагу колективним зверненням, назвам, що присвячені тим людям, які зробили визначний внесок у розвиток країни, громади, стали символом цінностей, які об’єднують спільноту.

На днях розпочалася робота із вуличними вказівниками, що підлягають декомунізації. Згодом всі вказівники вулиць, що підлягають перейменуванню буде замінено на діючі.

П Е Р Е Л І К

вулиць та провулків  в населених пунктах

Кіцманської міської територіальної громади, що перейменовуються

Назва вулиці