Найважливіше з ХХ сесії Кіцманської міської ради VIII скликання
30-07-2022, 16:28
У п’ятницю, 29 липня, відбулося засідання ХХ позачергової сесії Кіцманської міської ради VIII скликання, яке присутні розпочали із хвилини мовчання за всіма загиблими за світле майбутнє України.
Присутні на сесії депутати обговорили близько 20 питань порядку денного, з яких прийняли відповідні рішення, що вплинуть на життєдіяльність громади.
Кіцманська міська рада є засновником двох закладів реабілітаційного та корекційно-розвиткового призначення: комунальної установи «Кіцманський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Дзвіночок» та комунального закладу «Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр». Про реорганізацію цих закладів з подальшим створенням однієї установи й однієї юридичної особи — «Кіцманський інклюзивно-ресурсний центр з відділенням комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» доповіла начальник відділу правового забезпечення та реєстраційних дій міської ради Ірина Королюк:
— Ми прогнозуємо, що оновлений, розширений і покращений реабілітаційний простір буде не лише комфортнішим, але й більш результативним. Засновником і надалі гарантується надання всіх безоплатних послуг, які діти мали в «Дзвіночку»: безкоштовне перебування, харчування, транспортування, комплексна реабілітація і соціальна адаптація. Ми не звужуємо спектр реабілітаційних послуг, навпаки, діти будуть охоплені ще й системним кваліфікованим освітнім супроводом від фахівців ІРЦ (корекційно-розвиткові заняття, психолого-педагогічні тощо). Це максимально зручно для дітей та батьків, адже 8 вихованців «Дзвіночку» одночасно відвідують заняття і в ІРЦ. Після реорганізації обидва напрями послуг надаватимуться однією установою під одним дахом. Таким чином, реорганізація закладів є раціональною як з точки зору створення ефективного реабілітаційного простору, так і з точки зору економічної доцільності, адже призведе до економії ресурсів місцевого бюджету, — розповіла Ірина Королюк.
Тобто дітям гарантуються покращені умови перебування з дотриманням усіх вимог для забезпечення доступу до приміщення маломобільних верств населення; розташування в затишному кварталі у центрі міста, але водночас віддалено від жвавого руху автотранспорту; затишний дворик; облаштоване бомбосховище, що є обов’язковою умовою діяльності закладів у період воєнного стану. Для вихованців «Дзвіночку» та їх батьків змінюється лише місце розташування реабілітаційного простору, всі ризики такого приєднання будуть мінімізовані засновником. Протягом двох місяців, поки триватиме процедура реорганізації, засновник гарантує додаткове облаштування та пристосування приміщень ІРЦ із врахуванням потреб кожної дитини, для цього виділяються кошти депутатського фонду.
Дане питання було ретельно вивчене, обговорене на засіданні депутатської комісії, відбулися зустрічі з батьками та працівниками закладів, під час яких оглядались приміщення, пропоновані умови перебування, а висловлені пропозиції батьків будуть враховані при об’єднанні. Аби переконатися в дієвості та доцільності такої реорганізації, було проаналізовано всеукраїнську практику схожих приєднань. Адже чимало громад України, навіть великих і потужних, опинилися в схожій ситуації, коли в результаті децентралізації стали співзасновниками і взяли на утримання велику кількість установ, та згодом зіштовхнулися з фінансовими труднощами й неспроможністю утримувати їх у такому форматі, в якому вони діяли раніше.
Також депутати підтримали вжиття вимушених, однак дієвих та реальних заходів з приведення мережі установ та закладів Кіцманської міської ради у відповідність до бюджетних асигнувань (відповідність видатків на утримання закладів до реальних показників міського бюджету). Йшлося про оптимізацію бюджетних установ освіти, культури, спорту та соціального захисту з метою уникнення їх вимушеної ліквідації в майбутньому.
Заслухали й обговорили питання про підготовку закладів освіти Кіцманської ТГ до нового 2022/2023 навчального року і роботи в осінньо-зимовий період, з якого інформувала головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту міськради Світлана Баєтул.
Якщо у мирний час в освітній галузі значна частина коштів міського бюджету спрямовувалась на покращення матеріально-технічної бази, проведення ремонтних робіт, співфінансування НУШ, то в умовах воєнного стану в пріоритеті — питання безпечного простору та освітнього середовища. Наразі першочерговим завданням є відповідне облаштування укриттів та забезпечення їх усім необхідним для перебування учнів та працівників у разі повітряної тривоги. Саме зважаючи на те, як вирішаться ці питання, й опираючись на думку батьків, педрадами буде визначатись форма навчання у кожному закладі. Адже, відповідно до законодавства, заклади освіти мають автономію у виборі форми навчання.
Про внесення змін до бюджету Кіцманської територіальної громади на 2022 рік доповіла начальник фінансового управління Людмила Палагнюк, а у сфері землекористування — начальник відділу з питань земельних ресурсів та комунальної власності Людмила Кравчук.
До всіх присутніх також звернувся начальник Кіцманського ВУЖКГ Ярослав Яремій. Він розповів, що тривають обговорення заявлених ними намірів щодо збільшення тарифів на комунпослуги, люди приходять зі своїми пропозиціями. Наразі на підприємстві триває процес оптимізації штату і ведуться роботи з боржниками та тими, хто не має укладеного договору з ВУЖКГ. Всі ці заходи у комплексі з підняттям ціни за послуги дозволять підприємству нормально працювати.
Ситуацію прокоментував в.о. міського голови Олександр Марусяк:
— Після обговорення тарифи затверджує виконком міської ради, тож підвищення буде не таким значним. Нові тарифи не будуть захмарними чи відірваними від сьогоднішніх важких реалій для людей. Вони будуть виваженими і в жодному разі не перевищуватимуть середній показник тарифів у інших колишніх районних центрах Буковини, — зазначив Олександр Юрійович.
До слова, в Чернівцях плата за вивіз сміття зросте з 29,46 грн. до 38,60 (без плати за абонентське обслуговування) уже з 1 серпня. Новий тариф затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету Чернівецької міської ради, що відбулось 26 липня.