Головна
>
Новини
>
У громаді проведено ряд інформаційних заходів до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
НОВИНИ
У громаді проведено ряд інформаційних заходів до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми
29-07-2022, 09:50
До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, що відзначається 30 липня, на території Кіцманської громади проведено ряд інформаційних заходів. Службою у справах дітей міської ради спільно з працівниками відділу з питань соціальної роботи міської ради та ювенальної превенції під час проведення соціальної роботи соціально незахищеним верствам населення надавались буклети та пам’ятки «Тенета торгівлі людьми. Необізнаність знищує», «Стоп торгівлі дітьми в сексуальних цілях», «Праця за кордоном: як не потрапити в рабство…», «Правова допомога, що гарантується державою», «Бюро правової допомоги: ваш юридичний провідник» тощо.
25 липня відбувся «круглий стіл» на тему «Протидія торгівлі людьми. Міжнародний досвід та сучасні тенденції», а 27 липня - «Актуальний діалог» за участю заступника міського голови Олександра Ткачука, працівників служби у справах дітей Кіцманської міської ради, відділу освіти та відділу з питань соціальної роботи міської ради, завідувача сектору «Кіцманське бюро правової допомоги», старшого інспектора сектору ювенальної превенції, поліцейського офіцера громади сектору взаємодії з громадськістю Кіцманської територіальної громади та спеціаліста з питань підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг відділу № 1 УПСЗН Чернівецької ОВА.
Учасниками інформаційних заходів були обговорені нагальні питання протидії торгівлі людьми на місцевому рівні та прийнято рішення щодо проведення превентивних заходів та посилення поінформованості мешканців громади з означеного питання.
Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. На превеликий жаль, торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ столітті.
Це фактично використання людини – її експлуатація з метою наживи та власного збагачення.
Міжнародна торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми.
Торгівля людьми є грубим порушенням прав людини, яка калічить долі тисяч українців і є занадто прибутковим нелегальним бізнесом. Тому вербувальники вигадують все нові та нові способи з метою експлуатації людини та власного збагачення, наживи.
Що ж таке торгівля людьми? Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Метою торгівлі людьми може бути:
- трудова експлуатація;
- сексуальна експлуатація,
- використання у порнобізнесі;
- проведення дослідів над людиною без її згоди;
- усиновлення (удочеріння) з метою наживи;
- примусову вагітність або примусове переривання вагітності;
- примусове одруження;
- примусове втягнення у зайняття жебрацтвом;
- втягнення у злочинну діяльність;
- використання у збройних конфліктах тощо.