У Кіцмані відзначили 30-річчя Незалежності України — урочистим підняттям Прапора, врученням грамот, гарним концертом і святковим салютом
25-08-2021, 12:34
В рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України у Кіцмані 24 серпня відбулась низка святкових заходів. Серед них — підняття Державного Прапора, урочистості, концерт місцевих талантів, виступ спеціальної гості Фіїнки, яка веде гумористичний блог «Ліжник TV», і салют в пам’ять про Героїв, які загинули, обороняючи Україну, і в честь військових, які нині захищають східні кордони держави.
Розпочались святкування з урочистого підняття Державного Прапора на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку за участю представників органів місцевого самоврядування, установ і організацій, трудових колективів, волонтерів та воїнів АТО, громадськості.
Почесне право підняти синьо-жовтий стяг надали учасникам АТО – Степану Данилюку і Григорію Богомолову. А хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто віддав своє життя за незалежність, єдність, територіальну цілісність української держави і світле майбутнє наших дітей та онуків.
Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзарю — пророку української нації і невтомному борцеві за волю України, а також кіцманчанам — воякам УПА, жертвам політичних репресій, ГУЛАГів, Голодоморів, Революції Гідності.
Після того мешканці та гості міста зібрались у будинку народної творчості та дозвілля на урочистий захід.
У своєму виступі міський голова Кіцманської територіальної громади Сергій Булега зазначив: «Ми йшли до незалежності багато років. І досі боремось за неї, доводимо, що ми здатні і достойні цієї незалежності, достойні гідного життя, а наші діти достойні гарного майбутнього. Ми раділи в 1991 році, як нам легко далася незалежність. Але з 2014 року нам довелося платити за неї найважчою ціною — ціною життів найкращих доньок і синів нашої України. Тож маємо пам’ятати цю ціну, пам’ятати людей, завдяки яким ми можемо жити у своїй незалежній державі і розбудовувати її, — звернувся до присутніх Сергій Борисович. — Велика вдячність ветеранам за їх внесок у нашу незалежність. А також щиро дякую всім, хто в різних галузях життя докладає зусиль для побудови вільної і сильної незалежної держави — медикам, вчителям, підприємцям, всім, хто вірить і любить Україну. Зі святом!».
Почесними грамотами міської ради, а також Чернівецької районної ради і Чернівецької районної державної адміністрації нагородили активних кіцманчан, які своєю працею сприяють розвитку Кіцманської громади.
Також привітали жителів громади із найбільшими державними святами радник патронатної служби апарату Чернівецької РДА Чернівецької області Надія Попович і депутатка Чернівецької районної ради Ірина Хащова.
Протягом урочистостей глядачів вітав Заслужений академічний буковинський ансамбль пісні і танцю ім.Андрія Кушніренка Чернівецької обласної філармонії ім.Дмитра Гнатюка.
Артисти подарували всім яскраві й самобутні вокально-хореографічні композиції, славнозвісні народні мелодії, жартівливі, патріотичні й обрядові пісні і, звичайно, приємні хвилини спілкування.
На вечірній сцені музичні вітання з ювілейною датою нашій молодій незалежній державі адресували юні таланти Кіцманщини Станіслав Анісін, Яна Бевцик, Каріна Щорчук, Анастасія Руснак, Ольга та Владислава Нікіточкіни — дует «Воля», а також всіма улюблений кіцманський гурт «Форшлаг».
Колоритними жартами і запальними гуцульськими ритмами розважала кіцманчан гостя з Івано-Франківська — Фіїнка, популярна в соціальних мережах завдяки своєму гумористичному блогу «Ліжник TV». Справжнє ім’я актриси Івано-Франківського драматичного театру — Ірина Вихованець.
На міському стадіоні розгорнулись точки виїзної торгівлі і палатки зі смачними наїдками. Пізно ввечері розпочався традиційний вечорок, якого завжди із нетерпінням очікують містяни й жителі навколишніх сіл, аби вдосталь потанцювати і повеселитись, особливо ж після довготривалого карантину, коли масові зустрічі й заходи були заборонені.
Направду найяскравішою нотою святкування 30-річчя Незалежності стали хвилини, коли небо над Кіцманем різнобарвними вогнями розфарбував феєрверк вдячності Героям, які в різні часи загинули за територіальну цілісність і незалежність нашої держави, та тим, хто нині відстоює кордони України на Сході. Варто зауважити, що в такий непростий час кошти на цю потребу з державного бюджету не витрачали, фінансування салюту взяли на себе благодійники, меценати і підприємці Кіцманської територіальної громади.