Проблемою спалювання листя та задимлення переймаються не лише пожежники та екологи, а й Укравтодор
18-10-2019, 15:10
В осінню пору кожен з нас турбується про те, щоб прибрати території від решток рослин та листя і підготуватися до зими. Однак через прагнення до чистих обійсть, городів та лісосмуг, виникає загроза задимлення та самозаймання навколишнього природного середовища. Особливу небезпеку становить саме випалювання поживних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь може перекинутися на розташовані поблизу населені пункти, лісові масиви.
Здебільшого загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки, під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах.
Цією проблемою стурбоване і Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), адже задимлення територій, прилеглих до автомобільних доріг безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху і може спричинити аварійні ситуації. На території України на жаль вже мали місце тяжкі дорожньо-транспортні пригоди, що сталися через погіршені умови видимості.
Тож з метою попередження ситуацій, пов’язаних з погіршенням стану безпеки дорожнього руху Укравтодор звертається до громадян та підприємств агропромислового комплексу дотримуватись правил протипожежної безпеки та не допускати засмічення смуг відводу доріг сміттям та легкозаймистими речовинами, а також не залишати вогнища поблизу доріг без нагляду, уникати задимлення.
Кіцманська міська рада також доводить до відома мешканців громади, що спалювання сухої рослинності та сміття є порушенням законодавства і тягне за собою складення протоколу про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП і передбачає адміністративне стягнення від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів для громадян, а для організацій та юросіб — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів.