Головна > Новини > Яке свято 9 липня: чого не можна робити в цей день

Яке свято 9 липня: чого не можна робити в цей день

09-07-2019, 09:21

9 липня за церковним календарем свято Давида Солунського (Фессалонікійського), відлюдника. У народі його прозвали Суничником в честь звичаю збирати в цей день стиглу суницю. Інші назви свята: «День Давида», «Медозбір», «Ягодница», «Тихвинська».

Спочатку Давид був ченцем у монастирі Феодора і Меркурія, але він вирішив покинути обитель і оселитися біля Солуна, де побудував собі курінь під мигдалевим деревом. В цьому курені він прожив 70 років, молився, дотримувався суворого посту. За своє подвижництво він отримав дар чудотворення і зміг вилікувати від багатьох хвороб. Також давав спасенні поради всім, хто приходив до нього.

Чого не можна робити 9 липня

Не варто в цей день викидати суницю. Якщо ягода десь прим'ялась, приготуйте з неї варення або начинку для пиріжків. З цією ягодою пов'язана легенда, що коли немовля Ісус гуляв по лісі, Він почув плач суниці, що вона не може Його нічим порадувати. Ісус поцілував рослину і на місці поцілунку зросла червона ароматна ягідка. Та й збирати ці ягоди дуже довго, а в лісі знайти складно. З повагою ставтеся до них.

Приказки і прикмети

Якщо в цей день іде дощ, то така погода буде до осені. Якщо ясно й тепло, то до кінця літа небо буде безхмарним.

Якщо день спекотний, то протягом сорока днів протримається палюча посуха, прохолода прийде лише у вересні.

Якщо 9 липня посушливий день - гриби з'являться в лісі тільки до осені.

Якщо розсада добре вбирає вологу – найближчі дні будуть сухими. Якщо земля залишається вологою, то невдовзі піде дощ.

Якщо ягід суниці багато, то зима буде холодною.

Суниця дозріла – строк сівби вівса пройшов.

Свині або миші гризуть суху траву – сінокіс буде невдалим.

Зібрана в цей день суниця, якщо її багато з'їсти, оновлює кров.

Народжені 9 липня в житті зазвичай бувають щасливі. Їм протегує суниця. Носити їм слід сапфір.