Головна > Новини > Шипинецька амбулаторія увійшла до списку амбулаторій, які отримають сучасний новий службовий автомобіль

12-06-2019, 10:17

Незабаром Чернівецька область отримає 28 сучасних службових автомобілів та стільки ж комплектів телемедичного обладнання для закладів первинної медичної допомоги сільської місцевості. Серед них і амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с.Шипинці Кіцманської ОТГ та с.Брусниця Кіцманського району.

Також новим службовим автотранспортом забезпечать амбулаторії таких населених пунктів:

– с.Тисовець та с.Великий Кучурів Великокучурівської ОТГ, а також с.Давидівка, с.Банилів Підгірний Сторожинецького району;

– с.Іспас Вижницької ОТГ Вижницького району;

– с.Рукшин Рукшинської ОТГ, с.Клішківці та с.Поляна Клішковецької ОТГ, а також с.Грозинці  Хотинського району;

– с.Кам’янка, с.Коровія, с.Луківці, с.Старий Вовчинець, с.Стерче, с.Турятка Глибоцького району та смт.Глибока Глибоцької ОТГ;

– с.Зелений Гай та с.Котелеве Новоселицької ОТГ, с.Подвірне Мамалигівської ОТГ, а також с.Топорівці, с.Тарасівці, с.Костичани Новоселицького району;

– с.Мариничі Усть-Путильської ОТГ Путильського району;

– с.Коболчин Сокирянської ОТГ та с.Селище Сокирянського району;

– с.Репужинці Заставнівського району.

А сімейні амбулаторії цих же територій оснастять комплектами сучасного телемедичного обладнання.

Усе це буде придбано за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

Довідка. Обладнання, призначене для такої області, як телемедицина, включає в себе системи для відеоконференцзв'язку. Медицина не терпить неточностей або огріхів в передачі зображення та звуку, інакше можуть залишитися непоміченими важливі деталі. Тому відеоконференцзв'язок для телемедицини включає в себе спеціальні мультимедійні додатки, що дозволяють виробляти повну віддалену діагностику, робити стоп-кадри, залишати на них написи і т.д.