КОНТАКТИ
Кіцманьська Мicька Рада ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ КІЦМАНСЬКА МІСЬКА РАДА ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Головна > Новини > «Допоки пам’ять жива» — фільм про репресованих кіцманчан зняли учні Кіцманської школи
НОВИНИ

«Допоки пам’ять жива» — фільм про репресованих кіцманчан зняли учні Кіцманської школи

29-05-2019, 12:50

Дитячий проект «Допоки пам’ять жива» презентували у Кіцманському ЗЗСО І-ІІІ ст. минулої п’ятниці.

Учні 7-В класу за підтримки та творчого наставництва свого класного керівника Ірини Михайлівни Кривого провели понад 10 зустрічей із репресованими кіцманчанами і відзняли душевні розмови та спогади про тяжкі випробування на відеокамеру. Так у фільмі жертви репресій діляться своїми емоціями та переживаннями, пов’язаними із насильницьким вивезенням їх самих та родин до Сибіру, із жахливими умовами життя, всупереч яким доводилося виживати, із нелюдським ставленням режиму. А зносили поневіряння ці родини не лише за політичні переконання, активну громадянську позицію та за усвідомлення себе українцями. А й за те, що чесно ґаздували і працею пристарали добре господарство, за те, що не розуміли, чому мають віддати все, над чим трудилися протягом життя.

Також фільм «Допоки пам’ять жива» Ірина Михайлівна присвятила пам’яті свого чоловіка, знаного краєзнавця, громадського діяча Георгія Петровича Кривого, який протягом життя досліджував історію рідного краю, видав кілька книг.

Переглядаючи проектну роботу учнів Кіцманської школи, ви почуєте спогади дітей репресованих кіцманчан Валерія Ткачука та Марії Ткачук, Наталії і Володимира Голиків, Марії Стеценко, Наталії Головачук, Наталії Білової, Марії Бручко,  Марії Жуківської, Івони Петрової, Євдокії Мар’янчук, Богдана Гордея та Орисі Гордей, Марії Бадічко, Романа Татарина, Марії Терешків.

Над фільмом працювали також педагоги  школи Михайло Палагнюк та Інна Дмитрюк, завідувачка дитячого сектору бібліотеки Алла Краснова.

Під час презентації цього відеофільму присутні поділилися враженнями, обмінялися думками і всі без винятку прийшли до висновку, що подібна робота надзвичайно важлива для збереження історичної пам’яті. Адже і через багато років можна буде дізнатися і послухати спогади кіцманчан, які стали жертвами політичних репресій тоталітарного режиму.  

ПЕРЕЙТИ НА ВСІ НОВИНИ →