З медичного бинту та вати великодній декор виготовляли в травматологічному відділенні центральної районної лікарні
04-04-2019, 16:15
Неординарний майстер-клас провела майстриня з Кіцманя Олеся Шаргут
Сьогодні для працівників травматологічного відділення провела цікавий і нетиповий майстер-клас майстриня-кіцманчанка Олеся Шаргут.
Пані Леся вже добре знана не тільки на Кіцманщині та Буковині, а й за межами нашої держави своїми унікальними витворами з гіпсу та медичної вати. А тепер, з наближенням Великодніх свят, розробила новий творчий підхід з виготовлення декору у вигляді великодніх писанок.
Оскільки основним матеріалом є гіпсовий медичний бинт, якими щодня у своїй роботі користуються медичні працівники травматологічного відділення, то такий неординарний майстер-клас Олеся Шаргут вирішила провести саме в Кіцманській центральній районній лікарні.
— Ідея виникла випадково, коли працюючи з ватою та бинтом я подумала, як би було чудово показати людям, які кожен день працюють з гіпсовими бинтами і наносять їх на травми, що їх можна використати й інакше, по новому, з творчим підходом, — розповіла майстриня, — також це буде цікаво і пацієнтам.
Ідею проведення такого майстер-класу у медичному закладі підтримала і адміністрація Кіцманської ЦРЛ:
— Це надзвичайно цікавий та позитивний досвід, який гарно позначається на настрої та емоційному стані як колективу лікарні, так і пацієнтів, — сказав головний лікар КНП «Кіцманська ЦРЛ» Володимир Хромюк. — Адже давно відомий сприятливий вплив арт-терапії в реабілітації та відновленні після перенесених захворювань, покращення психоемоційного стану при стресах, різних видах навантаження.
В тому, що сам процес зовсім не складний, мали можливість переконатися та поспостерігати працівники не тільки травматологічного відділення, а й інші лікарі та медичний колектив закладу.
Для того, аби створити такий декоративний виріб, який безумовно прикрасить великодній стіл кожної оселі, треба зовсім небагато: повітряна кулька, гіпсовий бинт, тарілка з водою та велике бажання. Спершу бинт слід намочити у воді, щоб він став м’яким і легко приймав потрібну форму. Шматочки мокрого бинту викладаються шар за шаром на надуту повітряну кульку, а коли все це висихає, кульку пробивають, виймають з форми, а саме великоднє яйце можна розфарбувати у будь-який колір, декорувати штучники квітами, листками, гілочками, фігурками тварин, намистинами та іншими елементами, які тільки дозволить уява.
В середньому на виготовлення досить таки об’ємної писанки, розміром десь зі страусине яйце, потрібно 6 метрів гіпсового бинту.