Представники Кіцманської ОТГ взяли участь у зустрічі з віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе
29-03-2019, 11:04
Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе завітала на Буковину, аби особисто переконатися в успіху впровадження реформ, а також поспілкуватися з місцевою владою.
Також віце-прем’єр-міністр провела зустріч з представницями об’єднаних територіальних громад, громадських організацій для жінок, приватних підприємців-жінок. Говорили під час зустрічі про рівні можливості для жінок і чоловіків і забезпечення гендерної рівності, вплив жіночої половини населення країни на її розвиток, запобігання та просвітницьку роботу щодо домашнього насильства.
«Дослідження Міжнародного валютного фонду, яке проаналізувало потреби і можливості різних країн, надало цифри, що залучення жінок в рівній мірі для праці у створенні економічного блага може дати навіть для таких розвинених економік, як економіка США +5% росту ВВП, для Японії – + 9%, для Індії — +27%, — розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе. — Можна тільки уявити, який потенціал має Україна щодо участі жінок в економічному зростанні, адже у нас 55 % населення складають жінки, 60% з них мають вищу освіту. Проте далеко не всі мають рівні можливості реалізувати свій потенціал. На разі у Верховній Раді маємо 12% жінок. Це найвищий показник за всю історію України, однак не відображає загальнодержавної демографічної ситуації і як реально влаштоване суспільство,» — наголосила Віце-прем’єр-міністр.
Так, за її словами, середня заробітна плата в цілому по Україні у жінок на 24,5% нижча, ніж у чоловіків. На Буковині ситуація краща, бо цей показник протягом останніх двох років становить від 7 до 11%.
Крім того, міжнародні дослідження показали, що будь-які перемовини проходять успішніше, якщо у них беруть участь жінки.
Окреме питання — протидія домашньому насильству. Цю тему не прийнято виносити на обговорення і наслідки такого суспільного неприйняття цього явища жахливі — 600 випадків смерті жінок від домашнього насильства в Україні протягом останнього року. Щоправда, поділилася своїми спостереженнями Іванна Климпуш-Цинцадзе, все більше жінок звертаються по допомогу, що свідчить про те, що підвищується рівень довіри до внутрішніх органів, віри в те, що їм зможуть допомогти.
У зустрічі взяли участь також заступник голови обласної державної адміністрації Мирослав Заячук та директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук.