Конкурс, присвячений творчості Володимира Івасюка, «Пісня буде поміж нас» відбувся днями у Кіцманській музичній школі
19-02-2019, 16:05
Він традиційно збирає вихованців закладу-вокалістів, щоб визначити кращих, які братимуть участь в районному конкурсі. Цього року у музичному закладі він пройшов особливо яскраво, адже присвячений 70-річниці від дня народження Володимира Івасюка.
Відкрив концертну програму вокальний ансамбль, який виконав «Попурі» на теми пісень В.Івасюка. А далі творчістю Маестро, піснями, присвяченими видатному композитору, і власними досягненнями у вокалі ділилися учні молодшої вікової категорії.
Переможець міжнародних та всеукраїнських вокальних конкурсів Станіслав Анісін виконав композицію, авторами якої є жителі Кіцманщини М.Новицький та В.Місевич «Де ти маестро?».
Яна Бевцик — неодноразова переможниця багатьох вокальних конкурсів, передала усю красу пісні «Запроси мене у сни».
Співочий дует Андрія Гурина та Аліни Юзефович заспівали пісню, написану під впливом мальовничого карпатського водоспаду Гук — «Водограй».
«Тільки раз цвіте любов» — ця пісня прозвучала у виконанні Ольги Ткач.
Надзвичайно артистичним був виступ першокласника Романа Глібки, який у своїй неповторній манері познайомив присутніх із не дуже відомою композицією Івасюка «Капелюх».
Не менш ефектним був виступ Евеліни Гнитко, яка є переможницею багатьох танцювальних конкурсів, а нещодавно здобула почесне ІІ місце (вокал) у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Зимові візерунки». Цього разу вона запропонувала слухачам «Зелену пісеньку».
«Пташки кольорові» — цю пісню виконали Себастіан Полатайчук та Надія Пуршага.
Наступна учасниця конкурсу Іванка Купчанко підготувала сценічний номер на пісню «Я твоє крило».
Ученицю двох відділів (фортепіанного та вокального) Вікторія Мадяр розповіла у пісні, як «Відлітали журавлі».
Твір Львівського періоду Володі Івасюка «Два перстені» запропонувала на конкурс Анжеліна Мошкова. Його ж виконувала і Таїсія Брусник.
Легко і невимушено співала Катерина Олєйнікова «Я піду в далекі гори». Цю ж композицію обрала Тетяна Дрещан, яка в минулому році стала переможницею обласного конкурсу ансамблевого співу разом з Анастасією Брончук.
«Колискову для Оксаночки» виконала Катерина Сандуляк.
Ліричним твором «Відлуння твоїх кроків», що пройнятий витонченою елегантністю, порадувала Павла Вакарчук.
Виступи конкурсантів старшої вікової категорії відзначалися глибшими переживаннями, проникливими емоціями. Так «Баладу про мальви» чуттєво виконала переможниця районного конкурсу «Пісня буде поміж нас» 2018 року Каріна Царик.
Не втрачає популярності і славнозвісний «Водограй», яку вперше у 1974 році Софія Ротару представила на Міжнародному музичному фестивалі у м.Сопот (Польща). А в музичній школі того дня її співала для присутніх Іванна Марусяк.
Спеціально для голосу Софії Ротару була написана пісня «У долі своя весна», яку душевно передала слухачам Анастасія Брончук.
Одну з ранніх пісень В.Івасюка «Там за горою, за крем’яною» виконала Анастасії Білоусяк.
Цьогорічній випускниці школи, яка відома не тільки в нашій області, а й за її межами і нагороджена багатьма відзнаками за чудове виконання пісень, вдалося в своїй особливій манері під акомпанемент фортепіано достукатися до кожного серця піснею «У долі своя весна».
Лаконізм, гармонія тексту і мелодії, ліричність, простота і краса — все це відображається в пісні «Залишені квіти», яку виконала Анна Гурин.
Яскравим звершенням фестивалю-конкурсу став виступ Костянтина Олексюка. «Червону руту» разом з ним співали всі учасники та присутні в залі.
Після такого фінального акорду виступили та нагородили конкурсантів
директор Кіцманської музичної школи ім.В.Івасюка Ірина Мігірюк, керівник центру мистецтва культури та дозвілля Кіцманської міської ради Ольга Литвинюк, керівник торгово-виробничої програми «Кедр» Оксана Кушнір
Одним із багатьох захоплень Володимира Івасюка була фотографія. Про виставку фоторобіт нашого славетного земляка, яка нині виставлена у музичній школі, розповіла молодший науковий співробітник Чернівецького меморіального музею В.Івасюка Олена Логінова.