НОВИНИ
26 квітня – День Чорнобильської трагедії.
26-04-2018, 14:18
26 квітня – День Чорнобильської трагедії.
Страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції розділила нашу епоху на «до» і «після» чорнобильську. Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території були забруднені радіонуклідами, десятки тисяч громадян було переселено у безпечні місця з Прип’яті та довколишніх районів.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла у число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежні, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менше 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції і забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об'єкт "Укриття" , готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.
На території Кіцманської ОТГ на даний момент проживають 46 чоловік, які постраждали чи брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ми низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою, перед нашими земляками та іншими ліквідаторами, які боролися з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть часто не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися. Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!
ЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ ПРИВИД
|
|
|